+48 58 536 15 89 Pon - Pt 08:00 - 16:00

Zwiększenie ochrony artykułów przewożonych na paletach jest możliwe, dzięki wykorzystaniu narożników tekturowych do zabezpieczenia palet oraz przekładek kartonowych. Stanowią one tani, ekologiczny i skuteczny sposób na uniknięcie uszkodzeń. Przekładka kartonowa wytwarzana jest z różnego rodzaju tektury. Najbardziej popularnym jest tektura falista. Jest to tani materiał, nadający się do wielokrotnego użytku.

Poza przekładką kartonową zaoferować możemy narożniki tekturowe. Osłaniają one rogi palety, a przekładki kartonowe zapewniają amortyzację poszczególnych warstw towaru. Wzmacniają też konstrukcję kartonu, zwiększając bezpieczeństwo przewożonych produktów.

Przekładki kartonowe

Przekładki tekturowe w formie arkuszy tektury to najczęściej stosowane rozwiązanie do oddzielenia układanych na palecie opakowań bądź produktów od drewnianych desek palety. Używane są równie często do stabilizacji układanych na palecie pudełek poprzez włożenie pomiędzy niektóre lub wszystkie warstwy układanych kartonów. Przekładka kartonowa może zapobiec przesuwaniu się towaru. Ogranicza także wpływ drgań w trakcie transportowania różnych przedmiotów. Przekładki kartonowe wytwarzamy z tektury falistej 3 lub 5-warstwowej zależnie od potrzeby klienta i ciężaru pakowanych produktów. Pierwsza wersja nadaje się do lekkich przedmiotów, a druga – do cięższych rzeczy takich jak np. sprzęt elektroniczny, części maszyn i inne wymagające mocniejszego zabezpieczenia. Przekładkę kartonową można położyć bezpośrednio na palecie.

Aby w prosty i tani sposób zabezpieczyć przewożone artykuły przed uszkodzeniami, wystarczy zastosować przekładki kartonowe. Oddzielają od siebie poszczególne warstwy produktów ułożonych na palecie i stabilizują je, skutecznie zabezpieczając transportowane towary. Dzięki zastosowanej przekładce kartonowej przewożony towar nie jest narażony na zgniecenia, wgniecenia, zadrapania, przetarcia czy stłuczenia. Stanowi ona ponadto ochronę przed wilgocią i zabrudzeniem.
Produkowana przez nas przekładka kartonowa to uniwersalne rozwiązanie. Nadaje się ona do m.in. do wielkogabarytowych przedmiotów, jak i takich, które cechuje nietypowy kształt.

przekładka tekturowa, arkusz tektury

Narożniki tekturowe do zabezpieczenia palet

Narożniki kartonowe w formie pasków tektury przebigowanych (zagiętych) wzdłuż w połowie szerokości używane są w przemyśle i firmach wysyłających palety z towarami jako zabezpieczenie rogów palet najbardziej narażonych na uszkodzenia w transporcie. Narożniki również wytwarzamy z tektury falistej 3 lub 5 warstwowej zależnie od potrzeby klienta i ciężaru pakowanych produktów. Ich szerokość, długość i grubość dopasowujemy do potrzeb klienta. Sposobem na uniknięcie uszkodzenia rogów palet, które często ulegają zniekształceniom podczas transportu jest zastosowanie narożników tekturowych. Stabilizują one towar w optymalnym ułożeniu i chronią go przed zgnieceniami, otarciami oraz zniekształceniami. Narożniki tekturowe do zabezpieczenia palet to skuteczna ochrona produktów podczas transportu.

Zarówno przekładki tekturowe, jak i narożniki wykonane z tektury falistej to produkty najwyższej jakości. 

narożnik kartonowy, kątownik z tektury
Close Menu
Producent opakowań kartonowych