Kartony fasonowe zwane wykrojnikowymi to pudła produkowane z użyciem narzędzi wycinających tzw. wykrojników. Dzięki temu można im nadać dowolny rozmiar i kształt oraz idealnie dopasować do wymagań klienta. Charakteryzują się znacznie bardziej estetycznym wyglądem i mogą być ręcznie składane w miejscu pakowania dzięki czemu nie potrzebne są taśmy pakowe lub klej. Kartony fasonowe mają szerokie zastosowanie, a poza tym są praktyczne i prezentują się estetycznie. Pudełko fasonowe może służyć zarówno do organizacji i przechowywania przedmiotów, jak i wysyłki towarów, np. w sklepach internetowych. Do tej pory zrealizowaliśmy wiele zleceń. Poza tym tektury są wytrzymałe i dbamy o to, aby wysokiej jakości materiał przełożył się także na jakość świadczonych przez Ciebie usług. Fasonowe kartony mogą zostać wykonane z różnych grubości materiałów. Realizujemy je na specjalne zamówienie naszych Klientów.

Zastosowanie kartonów fasonowych

Stosowane do pakowania zróżnicowanego typu produktów jako opakowania do odzieży, elementów przemysłowych, elektroniki, części metalowych, zabawek, kosmetyków, jako kartony do pizzy i wielu innych. Poprzez właściwy dobór typu opakowania fasonowego oraz rodzaju i wytrzymałości tektury falistej jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Wybierz kartony fasonowe, które odpowiadają Twoim potrzebom. Do dyspozycji masz wiele modeli, które różnią się sposobem zamykania. Pudełko fasonowe świetnie sprawdzi się także do przewożenia większej ilości przedmiotów, np. na palecie. Zapewnia bezpieczny i sprawny transport.

Nie tylko kartony i pudła fasonowe

Oprócz pudeł mogą  również  występować  w  postaci  tacek  i  skrzynek  –  na  warzywa i owoce,  wyroby  cukiernicze lub mleczarskie  i  inne  produkty.

Poniżej kilka przykładowych typów kartonów fasonowych. Po więcej wzorów zapraszamy do katalogu FEFCO.

Zalety pudełek fasonowych

Przede wszystkim, karton fasonowy jest praktyczny. Jeśli wyślesz w nim przedmioty do swojego Klienta, otwieranie paczki nie zajmie mu wiele czasu. Nie trzeba też korzystać z dodatkowych narzędzi, np. noża, który może uszkodzić towar, znajdujący się w środku. Poza tym pudełko fasonowe jest solidne. Gwarantuje bezpieczne dotarcie produktów na miejsce bez uszkodzeń czy wgnieceń. To także świetna alternatywa dla opakowań w postaci koperty bąbelkowej. Do dyspozycji masz różne wielkości kartonów, które możesz dopasować do wysyłanych towarów. Zmieścisz w nich zarówno drobne przedmioty, np. kosmetyki, jak i większe ubrania, dodatki do domu czy sprzęt.

Pudło fasonowe typu Fefco 215

Konstrukcja dna i klapy górnej z wysokiej jakości tektury zapewnia pudłom fasonowym typu FEFCO 215 możliwość składania i zamykania pudeł bez użycia dodatkowych materiałów typu taśma klejąca czy zszywki oraz jednoczesną ochronę przed rozerwaniem dołu opakowania pod wpływem ciężaru. Tego typu kartony fasonowestosuje się przy pakowaniu rozmaitych produktów kierowanych bezpośrednio do klienta końcowego, np. odzież, elektronika, agd i inne.

karton fasonowyfefco 215

Pudło fasonowe typu Fefco 426

Kartony te wyróżniają się obecnością górnej klapy wyposażonej w trzy skrzydełka wsuwane do wnętrza opakowania. Pudełka fasonowe FEFCO 426 są wykorzystywane, m.in. do pakowania ciast i tortów. Świetnie sprawdzają się także w roli kartonów na buty. Są one jednocześnie estetyczne oraz wytrzymałe i w pełni zabezpieczają przechowywany w nich towar. Tego typu karton fasonowy jest praktyczny, ponieważ z łatwością można go otworzyć oraz zamknąć. Wysoka jakość tektury wpływa na to, że te produkty mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

karton fasonowy fefco 426

Pudło fasonowe typu Fefco 427

Estetycznie wykonane pudełko fasonowe FEFCO 427 zostało wzbogacone o klapę z dodatkowymi skrzydełkami i bocznymi wypustkami, która doskonale chroni różne typy przedmiotów charakteryzujących się relatywnie niewielką wysokoscią. W kartonie tym można przewozić i przechowywać książki, zabawki, ale także sprzęt elektroniczny czy akcesoria komputerowe jak laptopy czy klawiatury. Sprzęt zapakowany przy pomocy  pudełek fasonowych, folia bąbelkowa, to gwarancja bezpieczeństwa sprzętu. 

karton fasonowy fefco 427

Pudło fasonowe typu Fefco 470

Kartony te mają wzmocnione boczne ścianki a ich wysoka jakość umożliwia bezpieczne układanie wielu warstw pudeł na palecie. Są to pudełka fasonowe o zróżnicowanej wielkości – producent wyposażył je we wzmocnione dno, które lepiej chroni produkt przed uszkodzeniami od spodu.

karton fasonowy fefco 470