Trzon naszej oferty stanowią pudełka fasonowe zwane wykrojnikowymi. To kartony produkowane z użyciem narzędzi wycinających tzw. wykrojników. Dzięki temu można im nadać dowolny rozmiar i kształt oraz idealnie dopasować do wymagań klienta. Charakteryzują się znacznie bardziej estetycznym wyglądem i mogą być ręcznie składane w miejscu pakowania, dzięki czemu niepotrzebne są taśmy pakowe lub klej. Kartony fasonowe dostępne w ofercie producenta Gamar, mogą służyć zarówno do organizacji i przechowywania przedmiotów, jak i wysyłki towarów, np. w sklepach internetowych.

Dotychczas zrealizowaliśmy wiele zleceń. Nasze tektury są wytrzymałe i dbamy o to, aby wysokiej jakości materiał przełożył się także na jakość świadczonych przez Ciebie usług. Pudełka fasonowe są wykonywane z różnych grubości materiałów i mogą mieć nadruk firmowy. Realizujemy je na specjalne zamówienie naszych Klientów.

Zastosowanie kartonów fasonowych

Pudełka fasonowe FEFCO od producenta Gamar stosowane są do pakowania zróżnicowanego typu produktów m.in.:

 • odzieży,
 • obuwia,
 • elementów przemysłowych,
 • elektroniki i części metalowych,
 • zabawek,
 • kosmetyków,
 • pizzy z dowozem i wielu innych produktów.

Poprzez właściwy dobór kartonów fasonowych oraz rodzaju i wytrzymałości tektury falistej, jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta. Wybierz pudełka kartonowe FEFCO, które odpowiadają Twoim potrzebom. Do dyspozycji masz wiele modeli, które różnią się sposobem zamykania. Opakowanie tekturowe świetnie sprawdzi się także do przewożenia większej ilości przedmiotów, np. na palecie. Zapewnia bezpieczny i sprawny transport.

W jakich branżach wykorzystuje się pudełka fasonowe?

Kartony fasonowe producenta Gamar mogą być wykorzystane do pakowania i transportu towarów w:

 • sklepach internetowych,
 • restauracjach i pizzeriach,
 • hurtowniach,
 • biurach,
 • fabrykach,
 • drukarniach,
 • i innych miejscach wymagających estetycznego i trwałego opakowania produktów.

Jako profesjonalny producent, kartony (pudełka) fasonowe z nadrukiem lub bez grafiki oferujemy zarówno w standardowych wzorach FEFCO, jak i nietypowych kształtach i wielkościach dostosowanych do specyfiki prowadzonej działalności. Specjalne maszyny wykrojnikowe pozwalają na uzyskanie pożądanego wymiaru. Dysponujemy nowoczesną halą produkcyjną, magazynem wysokiego składowania oraz innowacyjnym oprogramowaniem do zarządzania procesami produkcyjnymi i logistycznymi. Na potrzeby wytwórcze wykorzystujemy wyłącznie wysokiej jakości tekturę falistą, która jest wytrzymała, odporna na przetarcia, a także przyjazna dla środowiska, gdyż może zostać wykorzystana w recyklingu. To sprawia, że kartonowe pudełko (karton) marki Gamar jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim, kosmetycznym i wielu innych gałęziach gospodarki. Nasze opakowania fasonowe FEFCO z nadrukiem sprawdzają się również w branży TSL (Transport – Spedycja – Logistyka).

Nie tylko kartony i pudła fasonowe

Oprócz formy zwykłego pudełka oferujemy produkty w postaci tacek i skrzynek  –  na warzywa i owoce, wyroby cukiernicze lub mleczarskie i inne produkty. Kształt ochronnych pojemników jest uzależniony od potrzeb danej branży oraz oczekiwań naszych klientów. Pomimo że klasyczne kartony fasonowe są stosowane najczęściej – umożliwiamy zaopatrzenie się także w opakowania:

 • sześcienne,
 • płaskie,
 • prostokątne,
 • z wyciętymi otworami na okrągłe pojemniki lub jogurty,
 • o indywidualnie omówionym kształcie.

Wygląd i struktura tworzonych przez nas kartonów fasonowych są zależne m.in. od:

 • wagi pakowanych produktów
 • sposobu transportu paczek,
 • warunków magazynowania.

Poniżej kilka przykładowych typów kartonów fasonowych. Po więcej wzorów zapraszamy do katalogu FEFCO.

Zalety pudełek fasonowych

Przede wszystkim, karton fasonowy jest praktyczny. Jeśli wyślesz w nim przedmioty do swojego Klienta, otwieranie paczki nie zajmie mu wiele czasu. Nie trzeba też korzystać z dodatkowych narzędzi, np. noża, który może uszkodzić towar, znajdujący się w środku. Poza tym pudełka fasonowe są solidne i gwarantują bezpieczne dotarcie produktów na miejsce bez uszkodzeń czy wgnieceń. To także świetna alternatywa dla opakowań w postaci koperty bąbelkowej. Do dyspozycji masz różne wielkości kartonów, które możesz dopasować do wysyłanych towarów. Zmieścisz w nich zarówno drobne przedmioty, np. kosmetyki, jak i większe ubrania, dodatki do domu czy sprzęt. Karton fasonowy jest też doskonałym sposobem na zapakowanie prezentu lub nieużywanych przedmiotów w gospodarstwie domowym.

Pudełka i kartony fasonowe fefco

Pudło fasonowe typu Fefco 215

Konstrukcja dna i klapy górnej z wysokiej jakości tektury zapewnia kartonom tekturowym typu FEFCO 215 możliwość składania i zamykania bez użycia dodatkowych materiałów typu taśma klejąca czy zszywki oraz jednoczesną ochronę przed rozerwaniem dołu opakowania pod wpływem ciężaru. Tego typu opakowania, oferowane przez producenta Gamar, stosuje się przy pakowaniu rozmaitych produktów kierowanych bezpośrednio do klienta końcowego, np. odzież, elektronika, AGD i inne.

Pudełko fasonowe FEFCO 215

Pudło fasonowe typu Fefco 426

Opakowania te wyróżniają się obecnością górnej klapy wyposażonej w trzy skrzydełka wsuwane do wnętrza opakowania. Kartony tekturowe 426 są wykorzystywane, m.in. do pakowania ciast i tortów. Świetnie sprawdzają się także w roli kartonów na buty. Są one jednocześnie estetyczne oraz wytrzymałe i w pełni zabezpieczają przechowywany w nich towar. Tego typu opakowanie jest praktyczne, ponieważ z łatwością można je otworzyć oraz zamknąć. Wysoka jakość tektury wpływa na to, że produkty mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Pudełko fasonowe FEFCO 426

Pudło fasonowe typu Fefco 427

Estetycznie wykonane kartony tekturowe FEFCO 427 zostało wzbogacone o klapę z dodatkowymi skrzydełkami i bocznymi wypustkami, która doskonale chroni różne typy przedmiotów charakteryzujących się relatywnie niewielką wysokoscią. W opakowaniu tym można przewozić i przechowywać książki, zabawki, ale także sprzęt elektroniczny czy akcesoria komputerowe jak laptopy czy klawiatury. Towar zapakowany przy pomocy pudeł i folia bąbelkowa, to gwarancja bezpieczeństwa sprzętu.

Pudełko fasonowe FEFCO 427

Pudło fasonowe typu Fefco 470

Nieco bardziej wytrzymałe pudła tekturowe 470, mają wzmocnione boczne ścianki, a ich wysoka jakość umożliwia bezpieczne układanie wielu warstw pudeł na palecie. Są to opakowania o zróżnicowanej wielkości – producent wyposażył je we wzmocnione dno, które lepiej chroni produkt przed uszkodzeniami od spodu. Kartony FEFCO 470 są więc bardziej funkcjonalne w przypadku produktów kruchych i delikatnych.

Pudełko fasonowe FEFCO 470

FAQ

Co to jest karton wykrojnikowy?

Pudełka wykrojnikowe to opakowania, wykonane z wytrzymałej tektury, których złożenie nie wymaga użycia taśmy klejącej bądź kleju. Ich złożenie jest w pełni intuicyjne i szybkie. W przypadku bardziej złożonych konstrukcji producent umieszcza instrukcję na spodzie.

Gdzie kupić kartony fasonowe i jak je złożyć?

Akcesoria tekturowe można zamówić przez internet. Producent Gamar zapewnia dostawy hurtowych ilości materiałów opakowaniowych. Aby złożyć opakowanie wystarczy postawić pionowo boczne ścianki, a następnie chwycić za tylną ścianę pudełka i złożyć ją do środka.

Jak składamy klasyczne opakowania? Najpierw postaw pionowo boczne ścianki. Przytrzymując je, chwyć za tylną ścianę kartonu i złóż ją do środka. Do całkowitego zamknięcia dołóż przednią ściankę. Karton należy zamknąć za pomocą nakładek i jeśli paczka ma służyć do wysyłki towarów, należy zakleić górną ściankę z bocznymi za pomocą taśmy, by podczas transportu nic się nie otworzyło.

Dlaczego warto wybrać karton fasonowy i jakie są ich rodzaje?

Jest łatwy do złożenia, wytrzymały i dobrze zabezpiecza transportowaną zawartość. Opakowania do przechowywania i wysyłki towarów występują w wariancie standardowym oraz z nadrukiem.