+48 58 536 15 89 Pon - Pt 08:00 - 16:00

Kartony fasonowe zwane wykrojnikowymi to pudła produkowane z użyciem narzędzi wycinających tzw. wykrojników. Dzięki temu można im nadać dowolny rozmiar i kształt oraz idealnie dopasować do wymagań klienta. Charakteryzują się znacznie bardziej estetycznym wyglądem i mogą być ręcznie składane w miejscu pakowania dzięki czemu nie potrzebne są taśmy pakowe lub klej.

Zastosowanie kartonów fasonowych

Stosowane do pakowania zróżnicowanego typu produktów jako opakowania do odzieży, elementów przemysłowych, elektroniki, części metalowych, zabawek, kosmetyków, jako kartony do pizzy i wielu innych. Poprzez właściwy dobór typu opakowania fasonowego oraz rodzaju i wytrzymałości tektury falistej jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta.

Nie tylko kartony i pudła fasonowe

Oprócz pudeł mogą  również  występować  w  postaci  tacek  i  skrzynek  –  na  warzywa i owoce,  wyroby  cukiernicze lub mleczarskie  i  inne  produkty.

Poniżej kilka przykładowych typów kartonów fasonowych. Po więcej wzorów zapraszamy do katalogu FEFCO.

Pudło fasonowe typu Fefco 215

Konstrukcja dna i klapy górnej zapewnia pudłom fasonowym typu FEFCO 215 możliwość składania i zamykania pudeł bez użycia dodatkowych materiałów typu taśma klejąca czy zszywki oraz jednoczesną ochronę przed rozerwaniem dołu opakowania pod wpływem ciężaru. Tego typu kartony fasonowestosuje się przy pakowaniu rozmaitych produktów kierowanych bezpośrednio do klienta końcowego, np. odzież, elektronika, agd i inne.

karton fasonowyfefco 215

Pudło fasonowe typu Fefco 426

Kartony te wyróżniają się obecnością górnej klapy wyposażonej w trzy skrzydełka wsuwane do wnętrza opakowania. Pudełka fasonowe FEFCO 426 są wykorzystywane, m.in. do pakowania ciast i tortów. Świetnie sprawdzają się także w roli kartonów na buty. Są one jednocześnie estetyczne oraz wytrzymałe i w pełni zabezpieczają przechowywany w nich towar.

karton fasonowy fefco 426

Pudło fasonowe typu Fefco 427

Estetycznie wykonane pudełko fasonowe FEFCO 427 zostało wzbogacone o klapę z dodatkowymi skrzydełkami i bocznymi wypustkami, która doskonale chroni różne typy przedmiotów charakteryzujących się relatywnie niewielką wysokoscią. W kartonie tym można przewozić i przechowywać książki, zabawki, ale także sprzęt elektroniczny czy akcesoria komputerowe jak laptopy czy klawiatury. Sprzęt zapakowany przy pomocy  pudełek fasonowych, folia bąbelkowa, to gwarancja bezpieczeństwa sprzętu. 

karton fasonowy fefco 427

Pudło fasonowe typu Fefco 470

Kartony te mają wzmocnione boczne ścianki a ich wysoka jakość umożliwia bezpieczne układanie wielu warstw pudeł na palecie. Są to pudełka fasonowe o zróżnicowanej wielkości – producent wyposażył je we wzmocnione dno, które lepiej chroni produkt przed uszkodzeniami od spodu.

karton fasonowy fefco 470
Close Menu
Producent opakowań kartonowych