Jest to najbardziej klasyczny i popularny typ opakowań z tektury falistej

.Ich nazwa wywodzi się z konstrukcji opartej na klapach zamykających pudełko od góry i dołu. Dużą ich zaletą jest łatwość składania oraz możliwość produkcji na automatach wycinających bez konieczności inwestowania w kosztowne narzędzia wycinające, tzw. wykrojniki. Klapy po złożeniu mogą łączyć się w połowie szerokości opakowania lub nakładać się całkowicie bądź częściowo. Zazwyczaj kartony klapowe, których jesteśmy producentem, wykonujemy w formie klejonej. Przy wymaganej zwiększonej wytrzymałości, stosowane jest także zszywanie metalowymi zszywkami lub klejone i zszywane.

Kartony klapowe typu Fefco 200

Ten typ opakowania kartonowego stosowany jest do pakowania produktów bądź mniejszych opakowań jednostkowych takich jak wytłaczanki do jajek, kartoniki na buty czy na napoje i inne. Fefco 200 to pudełka klapowe mające tylko dolne klapy łączące się w połowie szerokości. Mogą także być stosowane razem z pokrywami o różnej konstrukcji – będąc ich producentem, możemy dostarczać je w formie klejonej, zszywanej czy fasonowej do ręcznego złożenia bez konieczności stosowania kleju, taśmy klejącej czy zszywek.

karton klapowy fefco 200

Kartony klapowe typu Fefco 201

W tym przypadku opakowanie ma klapy dolne i górne łączące się w połowie szerokości. Jest to najczęściej stosowana konstrukcja (tzw. typu amerykańskiego) charakteryzująca się łatwością składania i zamykania pudełka i dużą dostępnością na rynku maszyn do automatycznego zaklejania taśmą klejącą czy zszywkami stalowymi. Jako doświadczony producent możemy wykonać kartony klapowe Fefco 201 stosując różne rodzaje tektury falistej – dzięki temu mogą pełnić funkcję opakowań do transportu pojedynczego (np. przesyłki kurierskie) jak i masowego poprzez układanie warstw opakowań na paletach.

karton klapowy fefco 201

Kartony klapowe typu Fefco 203

Karton ma klapy dolne i górne całkowicie nakładające się. Zastosowanie tego rodzaju klap zapewnia znacząco zwiększoną odporność na samoistne otwarcie opakowania pod wpływem ciężaru zawartości oraz dzięki większej ilości warstw tektury dużo lepiej chronią produkt przed uszkodzeniami od dołu i góry.

karton klapowy fefco 203

FAQ

Jak powstają kartony klapowe?

Jesteśmy w stanie szybko zrealizować zlecenia na produkcję nawet bardzo dużej liczby pudełek. Stosujemy wieloetapowe metody ich wytwarzania gwarantujące najwyższą jakość opakowań. Najważniejsze jest jednak to, że tektura do wykonania kartonów klapowych powstaje z surowców wtórnych.

Co to jest karton klapowy?

Jest to opakowanie, którego ścianki boczne są klejone lub zszywane na etapie produkcji. Z kolei w górnej oraz dolnej części znajdują się odchylane klapy do zamykania kartonów – wystarczy je złożyć i zakleić. Będąc producentem pudełek klapowych, dostarczamy je w wersjach różniących się wielkością oraz systemem składania klap.

Jakie są zalety i wady kartonów klapowych?

W przypadku tego typu opakowań trudno doszukiwać się ich wad. Jednocześnie kartony klapowe mają mnóstwo zalet, z których najważniejsze to:

  • uniwersalność zastosowania,
  • łatwość składania,
  • duża grubość tektury – przekłada się na ponadprzeciętną wytrzymałość opakowań.

Jak złożyć karton klapowy?

W celu zamknięcia opakowania należy zagiąć do wewnątrz klapy – najpierw te na krótszych bokach, a następnie na dłuższych. Na koniec wystarczy zakleić pudełko klapowe np. taśmą pakową.

Kartony klapowe – jaka jest gramatura tektury?

Jednymi z kluczowych parametrów tych opakowań jest gramatura tektury użytej do produkcji oraz liczba jej warstw – oba przekładają się na solidność pudełka. Jako producent dostarczamy kartony klapowe 3- oraz 5-warstwowe. W pierwszym przypadku gramatura waha się w zakresie 280-600 g/m2 , a w drugim od około 570 do nawet ponad 1000 g/m2.