Kartony paletowe producent

Jeśli pakujesz swoje produkty na paletach i potrzebujesz dodatkowej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami bądź wymagasz aby opakowania jednostkowe z produktami pakowane były dodatkowo w opakowanie zbiorcze – idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie Kartonów paletowych.

Ich rozmiary mogą być dopasowane do standardowych palet 1200×800 mm lub 1200×1000 mm czy tzw. półpalet 800×600 mm, lub mogą mieć niestandardową wielkość podstawy np. 1200×1200 mm, 1000×1000 mm albo 1600×800 mm. Wykonujemy również pudła paletowe na zamówienie o dowolnych rozmiarach. Ich wysokość może sięgać nawet 2760 mm. Przy wysokościach nie przekraczających 1200 mm możliwe jest wyprodukowanie kartonów paletowych które będą mogły być ustawiane na sobie w dwóch warstwach nawet jeśli waga górnego dochodzić będzie do 400 kg.

Konstrukcyjnie do wyboru jest kilka typów kartonów paletowych:

Rodzaje kartonów paletowych

1. Karton paletowy klapowy z klapami górnymi i dolnymi łączącymi się w połowie szerokości pudła – do pakowania różnych produktów. Jego wysokość zazwyczaj nie przekracza 1600 mm.

2. Karton paletowy klapowy z górnymi klapami łączącymi się w połowie szerokości pudła – stosowany jako pokrywa zakładana na już ułożony na palecie produkt. W tym przypadku na palecie mocuje się często dystanse lub rozpórki stabilizujące i zabezpieczające karton przed przemieszczeniem się względem palety.

3. Karton paletowy klapowy, z dolnymi klapami łączącymi się w połowie szerokości pudła z dodatkową pokrywą. Dzięki możliwości zastosowania klapy w jednym bądź w dwóch bokach doskonale sprawdza się przy pakowaniu mniejszych produktów luzem bądź w opakowaniach jednostkowych. Klapa ułatwia wkładanie i wyjmowanie produktów z opakowania zbiorczego.

4. Karton paletowy złożony z 3 elementów – pokrywy dolnej i górnej oraz boków w postaci jednoczęściowej obwoluty – bardzo uniwersalna konstrukcja umożliwiająca zapakowanie zarówno produktów ułożonych już na palecie (na dolnej pokrywie) jak również umieszczanych w kartonie przez górny otwór po czym zamykany jest górną pokrywą. Dostępne także zastosowanie klapy rewizyjnej w ścianie bocznej dla ułatwienia pakowania i rozpakowania.

Karton paletowy zbudowany z dwóch pokryw i jednoczęściowej ściany pionowej może występować w kilku wariantach pokryw i obwolut. Pokrywy mogą być dostarczane w postaci przebigowanej i naciętej, spakowane na płasko – do samodzielnego sklejenia/zszycia, mogą także zostać wycięte wykrojnikiem w postaci do samodzielnego złożenia na zatrzaski bez konieczności klejenia/zszywania i również spakowane na płasko, bądź też możemy zszyć lub skleić je w naszym zakładzie i dostarczyć całe kartony paletowe jako zestaw gotowy do złożenia – pokrywa górna jest wówczas nieco większa od dolnej aby mogła być na nią nałożona, zaś obwoluta złożona jest w taki sposób, że w całości mieści się w pokrywach.