+48 58 536 15 89 Pon - Pt 08:00 - 16:00

Opakowania typu oktabin bądź octabin stosowane są do pakowania produktów sypkich bądź o nieregularnych kształtach i umieszczanych w opakowaniu luzem. Są to kartony złożone z tekturowej tacy – dna, ośmiokątnej obwoluty kartonowej zszywanej stalowymi zszywkami pełniącej funkcję ściany oraz opcjonalnie pokrywy identycznej z tacą denną. Ośmioboczny kształt zbliża przekrój tego typu opakowania do koła lub elipsy dzięki czemu jest znacznie odporniejsze na rozpychanie przez zapakowany sypki produkt. Najczęściej stosowany do pakowania różnego typu granulatów tworzyw sztucznych, pelletu itp. jako doskonała i ekologiczna alternatywa dla worków big-bag.  Oktabiny są chętnie stosowane w branży spożywczej do produktów mrożonych gdzie przy stosunkowo lekkich artykułach jak grzyby czy zioła mogą być ustawiane na sobie zwiększając możliwości magazynowania.

Z uwagi na duże ilości i wagi pakowanych produktów oktabiny produkowane są z mocnej tektury 5-warstwowej lub 7-warstwowej dzięki czemu mogą osiągać wysokość nawet 2 metrów i mieścić do 1500kg produktu.

Oktabin typu Fefco 351

Tego typu oktabiny używane są do najbardziej rozpychających opakowanie produktów sypkich . Mają podstawę równoboczną, najbardziej zbliżoną do koła dzięki czemu w najmniejszych stopniu powiększają swoje gabaryty po zapakowaniu. Zarówno dno jak i opcjonalne wieko składane są ręcznie bez konieczności klejenia lub łączenia taśmą klejącą.

oktabin octabin

Oktabin typu Fefco 352

To najczęściej stosowane oktabiny do pakowania i magazynowania produktów sypkich z powodzeniem zastępujące nieekologiczne big-bagi. Mają podstawę prostokątną idealnie dopasowaną do najczęściej stosowanych palet 1200×800 mm oraz 1200×1000 mm. Tutaj także dno jak i opcjonalne wieko składane są ręcznie bez konieczności klejenia lub łączenia taśmą klejącą.

oktabin octabin
Close Menu
Producent opakowań kartonowych